Єфімова Олена Василівна

Єфімова Олена Василівна
Єфімова Олена Василівна

середу, 18 грудня 2019 р.

         В нашій школі проходить методичний тиждень

Математика в 3 класі
Тема:Усне додавання трицифрових чисел виду 520+340.Розвязування задач.
Мета:Ознайомити учнів із додаванням трицифрових чисел виду 520+340;формувати обчислювальні навички;розвивати вміння додавати трицифрові числа; виховувати бажання зберігати своє здоровя;бережливе ставлення до природи.
Тип уроку:формування та вдосконалення умінь та навичок.
Обладнання:підручник,записи,відео,малюнки.
        Хід уроку
І Організація класу
    Добрий день дівчатка!
   Добрий день , хлопята!
   Здоровенькі були.
- У народі говорять: "Здоровя побажаєш- щастя зустрінеш." Здоровя- це радість життя,бажання жити,творити,працювати.
Але перед тим як будемо працювати,зясуємо, що ставить перед нами сьогодніший урок.
Цей урок навчить мене:додавати трицифрові числа,розвязувати задачі,дбати про своє здоровя.
ІІ Повідомлення теми і мети
Сьогодні на уроці ми розглянемо новий спосіб додавання трицифрових чисел.
ІІІ Вивчення нового матеріалу
1. Робота в зошиті.
Хвилинка каліграфії,математичний диктант.
247,323,400,850,607,222.
Дидактична вправа.
Завдання для кмітливих з нового рядочка запишіть усі можливі числа, використовуючи цифри 8,1,2.
2. Пояснення нового матеріалу(с.77 №492).
Читання правила с.77
Ф- ка
3.Закріплення вивченого №493
Вправа "Масаж вух"( сприяє поліпшенню памяті)
4.Розвязок виразів №494
Бесіда
Чим корисні зелені насадження?
Що вони нам дають?
5. Задача №495 
1) 150+220=370 (р.)
2) 370+20+390(р.) живе липа
Зарядка чемпіонів( відео)
6.Геометричний матеріал.
Накреслити відрізок АВ= 8 см
- Тепер нехай ваші очі відпочинуть. Зосередьте погляд на початку відрізка. Повільно пройдіть очима від початку до кінця відрізка.
  Підсумок уроку
Вправа" Незакінчене речення"
- Сьогодні на уроці ми навчились?
- Мені сподобалось....
- Я ціную ваші старання сьогодні. Молодці.

вівторок, 17 грудня 2019 р.

Третьокласники вивчили дуже гарну фізкультхвилинку
Ми також вивчили здоровязберігаючу фізкультхвилинку:
Нумо, друзі усміхнемось
І за вуха всі візьмемось.
Вниз потягнем свої вуха,
Щоби добре могли слухать.
Тепер вгору потягнемо-
Аж до неба доростемо!
Вуха в сторони потягнем-
Ніби Чебурашки станем.
Вперед вуха закрутили
І назад їх відхилили,
Розітремо, усміхнемось,
До роботи повернемось.

понеділок, 16 грудня 2019 р.

Виховна година
Кожна дитина має право
Мета: Закріпити здобуті знання про права та обовязки дітей,розширити знання дітей про права, які гарантує Конституція;розвивати бажання дбати про повноцінність свого життя, власне здоровя; виховувати повагу до прав інших людей.
Обладнання: Конституція України, малюнки, записи, відео
Психоформула :
Люблю я свій розум, увагу та память.
Працює мій мозок, і вчусь я старанно.
Сприймаю все нове і мислю логічно.
Вчителя слово здійсню практично.
Хід заходу
Розповідь учителя про Декларацію прав дитини.
- Сьогодні ми поговоримо про Декларацію прав дитини. Це дуже важливий документ, в якому визначені права дітей.
Декларація - це просто 
оголошення всіх прав.
Розгляньте плакат на ньому умовними значками яскраво і доступно подані ваші права.Ось вони:
- Діти мають право вільно висловлювати свої думки.
- Всі діти мають право на відпочинок і дозвілля.
- Всі мають право на повноцінне харчування.
- Всі діти мають право на навчання.
- Всі діти мають право на медичну допомогу.
Діти наша держава Україна піклується про життя своїх громадян- дорослих і малих.
Основний закон проголошує в ст. 27 " Кожна людина має право на життя".
Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Держава захищає життя людини.
В Україні є закони про охорону материнства і дитинства.
Валеологічна пауза.
" Замочок". За спиною по черзі зєднуйте руки.
" Потягусі". Встаючи навшпиньки, якнайвище потягнути вгору руки.
  Музична фізкультхвилинка
 Практична робота. Моделювання ситуацій.
     Підсумок заняття
- Які права мають діти? Де це зазначено?
- Що найбільше зацікавило?
- Про що з щойно полчутого, побаченого ви розкажете вдома?

четвер, 19 квітня 2018 р.

Виховна година

Без верби і калини нема України
Мета : розширити знання дітей про національні символи України, формувати пізнавальний інтерес учнів, бажання вивчати культурну спадщину рідного краю; розвивати творче мислення, зв'язне мовлення,виховувати почуття патріотизму, любові до своєї рідної землі. 
Обладнання : музичний запис, малюнки рослин - символів
Організація класу
Привітання :
- Добрий день , небо блакитне
Добрий день , сонечко світле!
Добрий день , червона калина,
Добрий день , діти!
Вчитель
1. Зацвіла в долині червона калина
Ніби засміялась дівчина - дитина.
2. " Без верби і калини нема України.
Мотивація.
Діти, ми живемо в той час, коли відроджується все, що було забуте роками. У кожного народу є свої рослини - символи. З цими символами пов'язане все життя народу.
 - Хто може назвати ці символи?
( Верба, калина, тополя, барвінок ).
Перша сторінка " Легенди "
Про яку рослину йтиметься, ви здогадаєтеся, якщо відгадаєте загадку
Навесні зацвітає, влітку засмагає
Червоне намисто восени вдягає
Бо нема у нас у нас людини,
Щоб не знала би ... ( калини ).
Поняття Україна і калина нероздільні. Калина - це символ України.
Калина у віршах.
Великий український поет Т. Г. Шевченко теж дуже любив калину і оспівував її у своїх творах. Давайте послухаєм вірші поета :
Сонце гріє, вітер виє
З поля на долину,
Над водою гне з вербою
Червону  калину.

Защебе соловейко
В лузі на калині
Заспіває козаченько
Ходя по долині.
- А тепер дітки ви прочитаєте вірші
Тече вода з- під явора
яром на долину.
Пишається над водою
червона калина.

Тече вода із-за гаю
та попід горою.
Хлюпочуться качаточка
поміж осокою.

А качечка випливає
з качуром за ними,
ловить ряску, розмовляє з дітками своїми.

Калина у народній творчості.
- А зараз пригадаємо приказки.
" Без верби і калини - нема України".
"Де вода, там і верба".
" Пишна та корисна мов, червона калина.
" Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте".

Музична сторінка " На нашій Україні".

- Діти, а тепер намалюємо гілочку калини.

Підсумок заняття
- Яка рослинка - символ вам сподобалась?
- Чому?
Рідний край наш - Україна
Щедра і багата
Присягаєм край наш рідний
Над усе любити,
Рідний народ шанувати
і для нього жити.

вівторок, 27 березня 2018 р.

Виховна година

Виховна година
Ми стали школярами
Мета : формувати загальне уявлення першокласників про права і обов’язки учня школи, уточнити поняття про правила поведінки школяра, виховувати цікавість до шкільного навчання і приладдя учня,підтримувати бажання бути старанними, уважними.
Обладнання : школярське приладдя, малюнки, відео пісенька « Букварі і читанки».
Організаційний момент
Вчитель. Діти, ще зовсім недавно ви були малюками. Але тепер у вашому житті з’явилося багато нового й цікавого. Хто скаже чому ? ( Тому що тепер ми ходимо до школи . ) Правильно.

середу, 7 лютого 2018 р.

Виховна година
Кожна людина - неповторна ( груповий практикум )
Мета : формувати у школярів переконання , що кожна людина - неповторна особистість , сприяти адаптації дітей ,поліпшувати психологічний клімат в класі й навчати дітей поважати  один одного , виховувати самоповагу , впевненість , тактовність , доброту.

Хід заняття
Розповідь учителя
- Діти, кожна людина має свій характер, звички, здібності.
 - А які здібності є у вас ? ( відповіді дітей ).
Кожна людина неповторна, індивідуальна.  На світі немає абсолютно схожих людей. Кожна людина особлива, має цінність.Одна  людина вміє гарно малювати чи співати, інша може легко вивчати іноземну мову, грати на якомусь музичному інструменті або ще щось. Ніколи не було й не буде такої людини, як ти.
Ти знаєш, що ти - людина ?
Ти знаєш про це чи ні ?
Усмішка твоя - єдина,
очі твої - одні.
Сьогодні ми виконаємо вправи, щоб дізнатися щось нове про себе, з'ясувати особливості свого характеру та ще раз переконатися у тому, що кожна людина - неповторна.
1. Об'єднання дітей у групи.
2. Вправа " Світлина"
До дошки виходять по одному представникові групи. Діти мають завмерти біля дошки, наче вони на одному фото. Завдання для учнів : визначити, що спільного у дітей на фото, чим вони різняться.
3. Вправа " Подібність".
До дошки виходить один учень з першої групи. Решта груп мають виділити по одному представникові, який, на їхню думку, має максимальну схожість із учнем біля дошки. Свій вибір пояснити. ( Наприклад, має такий самий зріст, колір очей, так само полюбляє малювати ).
4. Вправа " Дизайнер".
Кожен учень отримує квадрат білого паперу.
- Складіть його навпіл, ще раз навпіл, відірвіть один шматочок у будь - якому місці та будь - якого розміру. Розгорніть і подивіться, що утворилося. ( Чи однакові фігури ? Чому ? ).
- Ви виконували завдання по - своєму, що є проявом вашої неповторності.
5. Вправа " Гарний - поганий".
Завдання : створити антонімічні пари з поданих слів
Добрий - злий;
сміливий - боягуз;
щедрий - жадібний;
турботливий - байдужий;
ввічливий - грубий;
довірливий - підозрілий.
6. Вправа " Кошик яблук".
-Унікальними є не тільки люди, а все на Землі. Перевіримо це на практиці. Перед вами  - кошик з яблуками. Витягніть з нього по одному яблуку та уважно розгляньте його. Тепер я перемішую наші яблука. Ви маєте знову відшукати своє яблуко та описати його.
7. Вправа " Нагородження".
- Видатний педагог Януш Корчак сказав :" Я помітив, що тільки дурні люди хочуть, щоб усі були однакові. Хто розумний,той радий, що на світі є день і ніч, літо і зима, молоді та старі, дівчата і хлопці. А хто не любить думати, того розмаїття, яке змушує працювати думку, дратує."
Кожна група має медальки за кількістю учнів у групі.Завдання :зробити напис відповідно до того, кому з групи цю медаль вручатимуть. Написи не мають повторюватися.( Наприклад, найсильніший, наймудріший, лідер, найактивніший ).
Підсумок заняття
- Діти, у чому унікальність кожної людини ?
На кого ти хотів би бути схожим ?
- Поясни, чому ?
- Чим ти схожий на своїх батьків, чим відрізняєшся ?
-Молодці.